Przejdź do treści strony Przejdź do głównego menu Przejdź do menu "na skróty"
  • Temperatura w Koźminie:
    5 °C
  • BIP
  • ePUAP
  • Powiadomienia SMS
    • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Oczyszczalnia ścieków

W kwietniu 2022 roku Spółka złożyła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wniosek o dofinansowanie, w formie pożyczki z możliwością umorzenia, budowy instalacji fotowoltaicznych na ujęciach wody w Borzęciczkach i Wałkowie.

Przedmiotowe instalacje składać się będą z następujących elementów:
paneli fotowoltaicznych, falowników, okablowania, zabezpieczenia i konstrukcji. Wsparcie w postaci pożyczki, pozwoli na ograniczenie zużycia energii elektrycznej konwencjonalnej, pobieranej z zakładu energetycznego, zastępując ją energią uzyskaną z odnawialnego źródła energii. Moc planowanej instalacji będzie wynosić - dla instalacji w m. Borzęciczki - 35,1 kW, znajdzie się na niej 78 szt. paneli fotowoltaicznych oraz dla instalacji w m. Wałków - 13,5 kW, znajdzie się na niej 30 szt. paneli fotowoltaicznych.
Stacje Uzdatniania Wody są wykorzystywany przez cały rok. Instalacja OZE przeznaczona będzie na pokrycie w dużej mierze zapotrzebowania stacji w energię elektryczną, jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia udziału energii pozyskanej z OZE w bilansie energetycznym regionu.

Miło nam poinformować, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie i Spółka otrzymała pożyczkę w kwocie 216 000,00 zł. z 30% umorzeniem, co pozwoli na odzyskanie kwoty 64 800,00 zł.

Przewiń do góryPrzewiń do góry